tren

Kurumsal

Hakkımızda

RSS Kumru’nun akışkan yönetim sistemlerinde üretim ve ürün geliştirmeye 1990 yılında Resul Kumru tarafından Kumru Otomotiv ismiyle faaliyetlerine baslamıştır. Firmamız ilerleyen yıllarda hızla gelişmiş olup müşterilerimize yenilikçi ve kaliteli ürünleri rekabetçi maliyetlerle sunabilmek için 2017 yılında RSS Kumru ‘ya dönüşmüştür.

Neler yapıyoruz,

RSS Kumru hidrolik,yakıt akışkan dağıtım ve yönetim sistemlerinde uzmanlaşmış  olup iş makineleri, kamyon, tarımsal traktörler, gemi ve otomobil sektörlerine hizmet vermektedir.

Tarihimiz,

1990 – Kumru Otomotiv Resul Kumru tarafından kurularak tarım traktörleri için enjektör boruları  ; otomobiller için fren boruları üretimine başlamıştır.
2000 – İkinci kuşak aile üyeleri Selami ve Süleyman Kumru kardeşlerle birlikte  firmamız hidrolik ve yakit akışkan sistemleri üretimini geliştirmiştir.
2002 – Kumru ürün yelpazesine iş makineleri için hidrolik ve yakıt borularını eklemiştir.
2005 – Avrupa menşeili otomobiller için hidrolik direksiyon hortumları  ve iş makinelerinde kullanılan yakıt el pompaları ürün grubumuza eklenmiştir.
2006 – Kumru Otomotiv, otomobiller için turbo ve yağ soğutucu boruları üretimine başlamıştır.
2007 – Kumru ekibi ilk kez askerî araçlar için yakıt ve hidrolik sistemlerini geliştirmiş ve üretimine baslamıştır. Aynı zamanda traktör OEM firmalarına da üretimini başlatmıştır.
2008 – Kumru ürün grubunu büyüterek  hava fren rekorları, hortumları ve gemi yakıt boruları üretimine başlamıştır.
2009 – Kumru ilk yakıt transfer pompasını üreterek  iş makinesi pazarına sunmuş ve bu ürün için olan yüksek talepleri karşılamıştır.
2012 – Müşteri ve pazar talepleri sonucu, forklift hortum ve boruları üretimine başlanmıştır.
2013 – Üretim sürecinin geliştirilmesi ve kalite yönetiminde uzmanlaşmak için  Kumru Otomotiv  Gebze ‘deki yeni fabrikasına taşınmıştır.
2017–Kumru Otomotiv’in esas kurucuları olan Resul Kumru, Selami Kumru  ve Süleyman Kumru tarafından RSS Kumru’ya dönüstürülmüştür. RSS Kumru müşterileri için devamlı kalitesini geliştirerek ve rekabetçi  fiyat sunarak bulunmuş olduğu pazarda çıtayı yükseltmek için kurulmuştur.

2018 Kataloğumuz çıktı incelemeniz için çok kolay.